Login
Get your free website from Spanglefish

1485 Tri Club Time Trial Results 2018

Let us Know your Time Trial Results for 2018

 

Coalville 10 TT A10/34 Breedon 17th Feb

John Shelton Smith 27.55mins

Chris Minto 26.57mins

Linda Whitelegg 33.03mins

Claire Davies 29.40mins

Dawn Hayman 32.25mins

Anthony Hayman 26.04mins

........................................

     

Leicester RC A10/13 Sixhills 10 Mile TT 10th March

Steve Robinson 26.46

Claire Davies 26.37

Christine Johnson 26.07

  

 

...........................................

Coalville Wheelers A10/34 Breedon 10 Miles 10th March

John Shelton Smith 26.41

........................................................

Coalville Wheelers A10/34 Breedon 10 Mile TT 24th March

Steve Bailey 33.22

Dawn Hayman 30.27

Steve Robinson 28.45

Anthony Hayman 25.41

 

.............................................

Coalville Wheelers Top Barn 4.3 Mile 2 UPP TT 28th March

Steve Robinson & Emma Clarke 11.44 

Anthony Hayman & John Shelton Smith 11.22

Dawn Hayman & Trish McPherson 13.18

 

......................................................................

Coalville Wheelers Top Barn 4.3 Mile TT 4th April

Dawn Hayman 13.14

Anthony Hayman 11.06

John Shelton Smith 11.10

................................................

Melton Olympic CC  25 Mile TT A25/34 7th April

Jill Morris 1.16.33

Alan Morris 1.01.55

Steve Robinson 1.05.21

Christine Johnson 1.05.36

Michael Johnson 57.39

..........................................

Hinckley 10 Mile TT Wolvey 10th April

Claire Davies 27.20

Royston Statham 25.25

Michael Johnson 25.07

Nathan Bonham  24.59

 

.......................................

Coalville Wheelers 6.9 Mile TT 11 April

Dawn Hayman 23.33

Jane Farmer 28.10

Anthony Hayman 19.47

Steve Robinson 20.47

Jack Farmer 21.29

Chris Farmer 24.29

.................................

Coalville Wheelers 10 Mile TT 18th April.

Restricted Gear 72 inch

John Shelton Smith 27.26

Nathan Bonham 27.33

Steve Robinson 30.33

Jack Farmer 28.49

.....................................

Hinckley CRC 10 Mile TT (K41/10) Wolvey 24th April 

Claire Davies 26.54

Royston Statham 25.15

...........................................

Coalville Wheelers 10 Mile TT A10/34C 25th April

Steve Robinson 28.26

Dawn Hayman 31.33

Jack Farmer 28.25

Anthony Hayman 26.18

................................................

  

1485 10 Mile Time Trial K40/10MB 26th April

Royston Statham 25.56

John Tracey 28.41

Jane Farmer 34.28

Steve Barnes & Colin Jones 2upp 31.22

.......................................................

  

....................................................

HINCKLEY 10 Mile TT Wolvey K41/10 1st May

Royston Statham 25.35

...............................................

Coalville Wheelers 10 Mile TT (Breedon A10/34) 2nd May

Dawn Hayman 31.26

Trish McPhearson 31.57

Steven Robinson 27.59

Anthony Hayman 26.07

Jack Farmer 27.57

....................................

1485  10 Mile   Time Trial K40/10MB 3rd May

John Tracey 28.22
Neil Bacon 27.35
Jake Hill 31.07
Michael Johnson 25.09
Christine Johnson 29.02
Steve Barnes 30.35
Steve Hatcher 30.52
Royston Statham 25.00
Jane Farmer 34.07
Mark Frost 31.41
David Lawrie 26.08
Kim Fitze Burns      31.42
Chris Minto 27.06
Linda Whitelegg 31. 19
...............................

VCLE 25 Mile TT Griffydam 5th May
John Shelton Smith 1.10.20

...........................................

Hinckley CRC 25 Mile 4upp Team Time Trial 6th May Wolvey 

Dawn Hayman 
Steve Robinson
Kim Fitze Burns
Anthony Hayman
1hr. 07. 29.

Claire Davies 
Amy Bishop
Lucy C
Christine Johnson
1hr. 07. 57

Matt Man

Michael Johnson

Royston Statham 

Mathew Dennis

0. 58. 36
..............................

Hinckley CRC 10 Mile TT K41/10  8th May

Claire Davies 25.37 Course PB

....................................................

Coalville Wheelers 10 mile TT Diesworth 9th May

Trish McPherson 32.42

Dawn Hayman 31.32

Steve Robinson 29.50

John Shelton Smith 26.43

Anthony Hayman 25.16

........................................

Royal Sutton 10 Mile TT K11/10T 13th May

Alan Morris 25.18

Jill Morris 32.02

.....................................

Coalville Wheelers 10 Mile TT A10/34 Breedon 16th May

Steve Robinson 29.09

Dawn Hayman 32.16

Trish McPherson 32.16

John Shelton Smith 26.32

Nathan Bonhan 26.31

Anthony Hayman 25.50

...........................................

1485  10 Mile   Time Trial K40/10MB 17th May
Kim Burns 29.50
Michelle Fowler & Mark Nixon 2upp 30.37
Jake Hill 30.38
Mark Frost 30.34
Neil Bacon 28.38
John Shelton Smith 26.57
Lee Downes 28.22
Neil Sorrell 27.21
Chris Minto 26.27
……………………………………


Maldon and District cc 50 Mile TT 20th May
Dawn Hayman 2.45.40
Anthony Hayman 2.16.26
……………………………………………..

Click for Map
site map | cookie policy | privacy policy